ATEX – Automatizace do prostředí s nebezpečím výbuchu

Zcela samostatnou kapitolou v našich aktivitách tvoří vývoj a konstrukce automatizační techniky v prostředí s nebezpečím výbuchu. Jako příklad uvádíme zařízení na výrobu rozbušek do povrchových dolů nebo automat na vkládání roznětek do vstřikolisu. Každé zařízení je absolutním unikátem i v celosvětovém měřítku.


Vývoj a výroba těchto zařízení jsou provázeny celou řadou jednání nejen s techniky, ale i se státními orgány z důvodu norem a legislativních omezení. Firma EPO Machinery úspěšně zvládla vývoj těchto zařízení a v současné době patří mezi několik firem, které mohou tyto technologie nabízet.

PŘÍKLADY REALIZACÍ

 

NELA - AUTOMATICKÝ STROJ NA SKLÁDÁNÍ NEELEKTRICKÝCH ROZBUŠEK

Automatický stroj na skládání neelektrických rozbušek je zcela ojedinělé zařízení, které bez zásahu lidské obsluhy automaticky skládá rozbušku. Zařízení je navrženo jako karuselové pracoviště s osmi pozicemi. Na stroji byli použiti roboti YASKAWA, kamerové systémy OMRON, servomotory YASKAWA. Zařízení je řízeno PLC OMROM, komunikační rozhraní s obsluhou a IS firmy zajišťuje SW Control Web.

 

TRANSFORMER

Poloautomatické zařízení, které slouží k překládání polotovaru rozbušek z lisovacích přípravků do transportních bloků. Vzhledem k tomu, že se zde pracuje s výbušninou, je zařízení provozováno v betonových bunkrech za účelem minimalizace škod v případě výbuchu. Právě proto, že zařízení je provozováno v explozivním prostředí kategorie V1, bylo nutné vyvinout celou řadu originálních strojních a elektrických řešení.

Chcete zjistit více? Udělejte první krok.

Naše realizace:

EPO MACHINERY s.r.o. - Závodí 234, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm, Czech Republic
+420 556 880 688 - www.epomachinery.cz - IČ: 29389577 - DIČ: CZ29389577