Automatizace do ATEX


Automatizace do prostředí s nebezpečím výbuchu 

Zcela samostatnou kapitolou v našich aktivitách tvoří vývoj a konstrukce automatizační techniky v prostředí výbuchu, jako například výroba rozbušek do povrchových dolů nebo automat na vkládání roznětek do vstřikolisu. Každé zařízení je absolutním unikátem i v celosvětovém měřítku. Vývoj a výroba těchto zařízení je provázená celou řadou jednání nejen s techniky, ale i se státními orgány z důvodu norem a legislativních omezení. Firma EPO Machinery úspěšně zvládla vývoj těchto zařízení a v současné době patří mezi několik firem, které mohou tyto technologie nabízet. 
M408 – NELA - AUTOMATICKÝ STROJ NA SKLÁDÁNÍ NEELEKTRICKÝCH ROZBUŠEK

Automatický stroj na skládání neelektrických rozbušek je zcela ojedinělé zařízení, které bez zásahu lidské obsluhy automaticky skládá rozbušku. Zařízení je navrženo jako karuselové pracoviště s osmi pozicemi. Na stroji byli použiti roboti YASKAWA, kamerové systémy OMRON, servomotory YASKAWA. Zařízení je řízeno PLC OMROM, komunikační rozhraní s obsluhou a IS firmy zajišťuje SW Control Web.


M413 – TRANSFORMER

Poloautomatické zařízení, které slouží k překládání polotovaru rozbušek z lisovacích přípravků do transportních bloků. Vzhledem k tomu, že se zde pracuje s výbušninou, je zařízení provozováno v betonových bunkrech za účelem minimalizace škod v případě výbuchu. Právě proto, že zařízení je provozováno v explozivním prostředí kategorie V1, bylo nutné vyvinout celou řadu originálních strojních a elektrických řešení.

Stáhnout

M408 NELA - AUTOMATICKÝ STROJ NA SKLÁDÁNÍ NEELEKTRICKÝCH ROZBUŠEK

Stáhnout

M413 TRANSFORMER